SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Brevkniv 12861193
nr 1286 1193
Brevkniv
silver, 1921, Märta af Ekenstam. Längd: 17,5 cm. Vikt: 40 g
Kondition: slitage, skador
måndag 4 november 2019
kl 19:34:32
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver